Skriv ut

Verksamhetsledning

Anna Sundström

Generalsekreterare

Mikael Leyi

Chef för internationella avdelningen (föräldraledig t o m 31/8 2019)

08 – 677 57 27

mikael.leyi@palmecenter.se

Micael Fagerberg

Biträdande internationell chef

Oscar Ernerot

T.f. Chef för internationella avdelningen

Roger Stålnacke

T.f. Ekonomichef

Björn Lindh

Press- och kommunikationschef

076 – 118 57 23

bjorn.lindh@palmecenter.se

Helena Byman

HR-chef

Daniel Karlsson

Strategi- och policyrådgivare

Generalsekreterarens stab

Daniel Karlsson

Strategi- och policyrådgivare

Helena Byman

HR-chef

Karin Bender

Organisationssekreterare

Internationella avdelningen

Mikael Leyi

Chef för internationella avdelningen (föräldraledig t o m 31/8 2019)

Micael Fagerberg

Biträdande internationell chef

Oscar Ernerot

T.f. Chef för internationella avdelningen

Linnea Halvarsson

Metodrådgivare

Thair Ismail

Metodrådgivare

08 – 677 57 72

thair.ismail@palmecenter.se

Lisa Sandberg

Metodrådgivare

08 – 677 57 25

lisa.sandberg@palmecenter.se

Carin Cederberg (60 %)

Administrativ handläggare

Viktoria Svensson Tordenborn

Metodrådgivare (föräldraledig t o m 27/2 2020)

Vera Lundan

Administrativ handläggare

Team Afrika

Kajsa Lönegård

Programhandläggare Sydafrika, Namibia och Swaziland (Eswatini)

Thoko Matshe

Lokalanställd Södra Afrika

+27 826 540 207

thoko.matshe@palmecenter.se

Calle Sundstedt

Programhandläggare Zimbabwe

Team Asien

Dina El-Sofy

Programhandläggare Filippinerna (föräldraledig)

08 – 677 57 15

dina.el-sofy@palmecenter.se

Åsa Henriksson

Programhandläggare Filippinerna

Frida Perjus

Samordnare för stöd till det civila samhället globalt, samt handläggare Burma

08 – 677 57 87

frida.perjus@palmecenter.se

Margaret Mar Mar Oo

Lokalanställd Burma

+95 (0) 9960648694

margaret.oo@palmecenter.se

Faye Pecson

Lokalanställd Filippinerna

+ 63 9175982171

faye.pecson@palmecenter.se

Tamara Vocar

Programhandläggare Sociala trygghetssystem

08 – 677 57 56

tamara.vocar@palmecenter.se

Michael Hauer

Handläggare Burma

Fredrik Lindahl

Samordnare för stöd till politiska partier

Team MENA

Svjetlana Duric

Programhandläggare Palestina

070 – 544 97 64, +972 543903162

svjetlana.duric@palmecenter.se

Danielle Barsoum Malki

Programhandläggare Syrien och Västsahara samt Somalia

Zarifeh Malki

Lokalanställd Palestina

Helin Sahin

Programhandläggare Turkiet

08 – 677 57 62

helin.sahin@palmecenter.se

Otto Widmark

Programhandläggare Palestina

Sanna Eliasson

Programhandläggare partistöd Mellanöstern

Team Östeuropa

Jonas Andersson

Programhandläggare partistöd Västra Balkan och Moldavien

Christina Bergman

Programhandläggare Västra Balkan (tjänstledig t o m 2/6 2019)

Levend Bicaku

Lokalanställd Kosovo

+386 49 (0) 69 00 96

levend.bicaku@palmecenter.se

Plejada Gugashi

Lokalanställd Albanien

+355 4 272 668, +355 682 063 677

plejada.gugashi@palmecenter.se

Emira Mesanovic Mandic

Lokalanställd Bosnien och Hercegovina (föräldraledig t o m 30/4 2019)

Danilo Milic

Lokalanställd Serbien

+381 11 328 30 79

danilo.milic@palmecenter.se

Johan Schmidt (75 %)

Samordnare för stöd till det civila samhället Västra Balkan

08 – 677 57 86

johan.schmidt@palmecenter.se

Inga Näslund

Programhandläggare Östeuropa

08 – 677 57 76

inga.naslund@palmecenter.se

Aleksandra Vidanovic

Lokalanställd Bosnien och Hercegovina

Aida Zekić

Programhandläggare

08 – 677 57 23

aida.zekic@palmecenter.se

Nicola Karan

Programhandläggare

08 – 677 57 82

nicola.karan@palmecenter.se

Ekonomiavdelningen

Roger Stålnacke

T.f. Ekonomichef

Anita Fagerberg

Controller civilsamhällesstöd Sida

Noemi Forsberg

Controller partistöd

Chad Kazunga

Controller anslag för Burma, Västra Balkan, Ryssland och information

08 – 677 57 85

chad.kazunga@palmecenter.se

Madeleine Goñi Stockenberg

Controller

Hashim Kathem

Controller

Helen Perkiö

Ekonomiassistent

08 – 677 57 84

helen.perkio@palmecenter.se

Saeid Shahparastan

IT-ansvarig

Najat Tahboub

Administrativ handläggare

08 – 677 57 55

najat.tahboub@palmecenter.se

Kommunikationsavdelningen

Björn Lindh

Press- och kommunikationschef

076 – 118 57 23

bjorn.lindh@palmecenter.se

Berith Andersson Alphonse

Kommunikatör Arrangemang och handläggning av informationsanslag

Kalle Holmqvist (50 %)

Redaktör webb och sociala medier

Paula Rasmusson

Administrativ handläggare

Roshan Rydell

Insamlare, givarservice

070 – 275 74 45

roshan.rydell@palmecenter.se

Dan Wergelius

Kommunikatör opinionsbildning

Patrik Desthon

Projektledare Internationella torget, Bokmässan

Till toppen av sidan

Nyhetsbrev

Prenumerera gratis på våra nyhetsbrev och inbjudningar till seminarier.
Jag önskar prenumerera på följande...