Skriv ut

Verksamhetsledning

Anna Sundström

Generalsekreterare

Johanna Leander (tjänstledig 1 mars-12 juni)

Verksamhetschef

-

Mikael Leyi

Vikarierande verksamhetschef

Magdalena Agrell

Administrativ chef

Daniel Karlsson

Vikarierande biträdande verksamhetschef

Therese Persson (tjänstledig)

Assistent till generalsekreterare och ledning, praktiksamordnare

-

Björn Lindh

Press- och kommunikationschef

076 – 118 57 23

bjorn.lindh@palmecenter.se

Sanna Eliasson

Vikarierande assistent till generalsekreterare och ledning, praktiksamordnare

Verksamhetsenheten

Johanna Leander (tjänsteldig 1 mars-12 juni)

Verksamhetschef

-

Mikael Leyi

Vikarierande verksamhetschef

Daniel Karlsson

Vikarierande biträdande verksamhetschef

Jonas Andersson

Handläggare partistöd Västra Balkan, Moldavien

Danielle Barsoum Malki

Handläggare Syrien, Västsahara

Christina Bergman

Handläggare Västra Balkan

Levend Bicaku

Lokal programkoordinatör Kosovo, Makedonien

+386 49 (0) 69 00 96

levend.bicaku@palmecenter.se

Svjetlana Duric

Handläggare Palestina

070 – 544 97 75, +972 543903162

svjetlana.duric@palmecenter.se

Dina El-sofy

Handläggare Filippinerna

08 – 677 57 15

dina.el-sofy@palmecenter.se

Plejada Gugashi

Lokal programkoordinatör Albanien

+355 4 272 668, +355 682 063 677

plejada.gugashi@palmecenter.se

Evin Incir

Handläggare partistöd Mellanöstern och Nordafrika

08 - 677 57 55

evin.incir@palmecenter.se

Kajsa Lönegård

Handläggare Sydafrika, Swaziland, Somalia

Zarifeh Malki

Lokal programkoordinatör Palestina

Thoko Matshe

Lokal programkoordinatör Namibia och Zimbabwe

+27 826 540 207

thoko.matshe@palmecenter.se

Emira Mesanovic Mandic

Lokal programkoordinatör Bosnien och Hercegovina

+381 61 638 66 33

emira.mesanovic@palmecenter.se

Danilo Milic

Lokal programkoordinatör Serbien, Montenegro

+381 11 328 30 79

danilo.milic@palmecenter.se

Inga Näslund

Handläggare Östeuropa

08 – 677 57 76

inga.naslund@palmecenter.se

Margaret Mar Mar Oo

Lokal programkoordinatör Burma

+95 943 17 39 83

margaret.oo@palmecenter.se

Frida Perjus

Handläggare Burma, Pakistan

08 – 677 57 87

frida.perjus@palmecenter.se

Helin Sahin

Handläggare för Turkiet och Mena-regionen

08 – 677 57 62

helin.sahin@palmecenter.se

Johan Schmidt (75%)

Handläggare Västra Balkan

08 – 677 57 86

johan.schmidt@palmecenter.se

Calle Sundstedt

Handläggare Namibia, Zimbabwe

Viktoria Svensson Tordenborn

Handläggare Partistöd

Tamara Vocar

Handläggare Globalt

Programenheten

Auburn Daniels

Handläggare

Thair Ismail (90%)

Handläggare för organisationsutveckling

08 – 677 57 72

thair.ismail@palmecenter.se

Stina Oskarsson

Metodhandläggare

Paula Rasmusson (50%)

Metodhandläggare

Lisa Sandberg

Metodhandläggare

08 – 677 57 25

lisa.sandberg@palmecenter.se

Åsa Henriksson

Metodhandläggare

Administrativa enheten

Magdalena Agrell

Administrativ chef

Carin Cederberg (60%)

Administrativ handläggare

Anita Fagerberg

Senior Controller

Noemi Forsberg

Controller partistöd

Madeleine Goñi Stockenberg

Administrativ handläggare

Chad Kazunga

Controller Västra Balkan

08 – 677 57 85

chad.kazunga@palmecenter.se

Tove Löfholm

Controller

Helen Perkiö

Ekonomiassistent

08 – 677 57 84

helen.perkio@palmecenter.se

Saeid Shahparastan

IT-ansvarig

Kommunikationsenheten

Björn Lindh

Press- och kommunikationschef

Berith Andersson Alphonse

Handläggare kommunikation

Kalle Holmqvist (50%)

Handläggare webb & social media

Jonatan Karreskog

Insamlingsansvarig

Annika Torstensson (50%)

Handläggare webb & social media

Till toppen av sidan

Nyhetsbrev

Prenumerera gratis på våra nyhetsbrev och inbjudningar till seminarier.
Jag önskar prenumerera på följande...