Skriv ut

Verksamhetsledning

Anna Sundström

Generalsekreterare

Mikael Leyi

Chef för internationella avdelningen

08 – 677 57 27

mikael.leyi@palmecenter.se

Micael Fagerberg

Biträdande internationell chef

Roger Stålnacke

t.f. Ekonomichef

Björn Lindh

Press- och kommunikationschef

, 076 – 118 57 23

bjorn.lindh@palmecenter.se

Helena Byman

HR-chef

Daniel Karlsson

Strategi- och policyrådgivare

Generalsekreterarens stab

Daniel Karlsson

Strategi- och policyrådgivare

Helena Byman

HR-chef

Internationella avdelningen

Mikael Leyi

Chef för internationella avdelningen

Micael Fagerberg

Biträdande internationell chef

Linnea Halvarsson

Metodrådgivare

Thair Ismail

Metodrådgivare

08 – 677 57 72

thair.ismail@palmecenter.se

Lisa Sandberg

Metodrådgivare

08 – 677 57 25

lisa.sandberg@palmecenter.se

Carin Cederberg (60 %)

Administrativ handläggare

Viktoria Svensson Tordenborn

Metodrådgivare

Team Afrika

Kajsa Lönegård

Programhandläggare Sydafrika, Swaziland och Somalia

Thoko Matshe

Lokalanställd Södra Afrika

+27 826 540 207

thoko.matshe@palmecenter.se

Calle Sundstedt

Programhandläggare Namibia och Zimbabwe

Otto Widmark

Programhandläggare Namibia

Team Asien

Dina El-Sofy

Programhandläggare Filippinerna

08 – 677 57 15

dina.el-sofy@palmecenter.se

Frida Perjus

Samordnare med handläggaransvar

08 – 677 57 87

frida.perjus@palmecenter.se

Margaret Mar Mar Oo

Lokalanställd Burma

+95 (0) 9960648694

margaret.oo@palmecenter.se

Faye Pecson

Lokalanställd Filippinerna

+ 63 9175982171

faye.pecson@palmecenter.se

Tamara Vocar

Programhandläggare Sociala trygghetssystem

08 – 677 57 56

tamara.vocar@palmecenter.se

Michael Hauer

Handläggare Burma

Fredrik Lindahl

Samordnare med handläggaransvar

Team MENA

Svjetlana Duric

Programhandläggare Palestina

070 – 544 97 64, +972 543903162

svjetlana.duric@palmecenter.se

Danielle Barsoum Malki

Programhandläggare Syrien och Västsahara

Zarifeh Malki

Lokalanställd Palestina

Helin Sahin

Programhandläggare Turkiet

08 – 677 57 62

helin.sahin@palmecenter.se

Otto Widmark

Programhandläggare Syrien och Västsahara

Sanna Eliasson

Programhandläggare partistöd Mellanöstern

Team Östeuropa

Jonas Andersson

Programhandläggare partistöd Västra Balkan och Moldavien

Christina Bergman

Programhandläggare Västra Balkan (tjänstledig t o m 2/6 2019)

Levend Bicaku

Lokalanställd Kosovo

+386 49 (0) 69 00 96

levend.bicaku@palmecenter.se

Plejada Gugashi

Lokalanställd Albanien

+355 4 272 668, +355 682 063 677

plejada.gugashi@palmecenter.se

Emira Mesanovic Mandic

Lokalanställd Bosnien och Hercegovina

Danilo Milic

Lokalanställd Serbien

+381 11 328 30 79

danilo.milic@palmecenter.se

Johan Schmidt (75 %)

Samordnare med handläggaransvar

08 – 677 57 86

johan.schmidt@palmecenter.se

Inga Näslund

Programhandläggare Östeuropa

08 – 677 57 76

inga.naslund@palmecenter.se

Aleksandra Vidanovic

Lokalanställd Bosnien och Hercegovina

Ekonomiavdelningen

Roger Stålnacke

t.f. Ekonomichef

Anita Fagerberg

Controller civilsamhällesstöd Sida

Noemi Forsberg

Controller partistöd

Chad Kazunga

Controller anslag för Burma, Västra Balkan, Ryssland och information

08 – 677 57 85

chad.kazunga@palmecenter.se

Tove Löfholm

Controller civilsamhällesstöd Sida

08 – 677 57 89

tove.lofholm@palmecenter.se

Madeleine Goñi Stockenberg

Controller

Helen Perkiö

Ekonomiassistent

08 – 677 57 84

helen.perkio@palmecenter.se

Saeid Shahparastan

IT-ansvarig

Najat Tahboub

Administrativ handläggare

08 – 677 57 55

najat.tahboub@palmecenter.se

Kommunikationsavdelningen

Björn Lindh

Press- och kommunikationschef

, 076 – 118 57 23

bjorn.lindh@palmecenter.se

Berith Andersson Alphonse

Kommunikatör Arrangemang och handläggning av informationsanslag

Åsa Henriksson

Medlemsorganisationsansvarig

Kalle Holmqvist (50 %)

Redaktör webb och sociala medier

Paula Rasmusson

Administrativ handläggare

Roshan Rydell

Insamlare, givarservice

, 070 – 275 74 45

roshan.rydell@palmecenter.se

Dan Wergelius

Kommunikatör opinionsbildning

Patrik Desthon

Projektledare Internationella torget, Bokmässan

, 072 - 148 06 80

patrik.desthon@palmecenter.se

Till toppen av sidan

Nyhetsbrev

Prenumerera gratis på våra nyhetsbrev och inbjudningar till seminarier.
Jag önskar prenumerera på följande...