Skriv ut

Verksamhetsledning

Anna Sundström

Generalsekreterare

Daniel Karlsson

Biträdande generalsekreterare

Mikael Leyi

Chef för internationella avdelningen

08 – 677 57 27

mikael.leyi@palmecenter.se

Micael Fagerberg

Biträdande internationell chef

Roger Stålnacke

Ekonomichef

Björn Lindh

Press- och kommunikationschef

076 – 118 57 23

bjorn.lindh@palmecenter.se

Helena Byman

HR-chef

Generalsekreterarens stab

Daniel Karlsson

Biträdande generalsekreterare

Helena Byman

HR-chef

Karin Bender

Organisationssekreterare

Carin Cederberg (60 %)

Administrativ handläggare

Saeid Shahparastan

IT-ansvarig

Internationella avdelningen

Mikael Leyi

Chef för internationella avdelningen

Micael Fagerberg

Biträdande internationell chef

Fredrik Lindahl

Samordnare för stöd till politiska partier

Linnea Halvarsson

Metodrådgivare

Thair Ismail

Metodrådgivare

08 – 677 57 72

thair.ismail@palmecenter.se

Lisa Sandberg

Metodrådgivare

08 – 677 57 25

lisa.sandberg@palmecenter.se

Viktoria Svensson Tordenborn

Metodrådgivare (föräldraledig t o m 27/2 2020)

Team Afrika

Kajsa Lönegård

Programhandläggare Sydafrika, Namibia och Swaziland (Eswatini)

Thoko Matshe

Landkoordinator Södra Afrika

+27 826 540 207

thoko.matshe@palmecenter.se

Senele Bhala

Landkoordinator Zimbabwe och Namibia

Calle Sundstedt

Programhandläggare Zimbabwe

Sanna Eliasson

Programhandläggare partistöd Södra Afrika

Team Asien

Dina El-Sofy

Programhandläggare Filippinerna (föräldraledig)

08 – 677 57 15

dina.el-sofy@palmecenter.se

Åsa Henriksson

Programhandläggare Filippinerna

Frida Perjus

Samordnare för stöd till det civila samhället globalt, samt handläggare Burma

08 – 677 57 87

frida.perjus@palmecenter.se

Margaret Oo

Landkoordinator Burma

+95 (0) 9960648694

margaret.oo@palmecenter.se

Faye Pecson

Landkoordinator Filippinerna

+ 63 9175982171

faye.pecson@palmecenter.se

Tamara Vocar

Programhandläggare Sociala trygghetssystem

08 – 677 57 56

tamara.vocar@palmecenter.se

Michael Hauer

Handläggare Burma

Gustav Björklund Larsen

Program- och metodhandläggare

Team MENA

Danielle Barsoum Malki

Programhandläggare Syrien och Västsahara samt Somalia (föräldraledig)

Sara Abaas

Programhandläggare Syrien och Västsahara samt Somalia

08 - 677 57 42

sara.abaas@palmecenter.se

Zarifeh Malki

Landkoordinator Palestina

Helin Sahin

Programhandläggare Turkiet

08 – 677 57 62

helin.sahin@palmecenter.se

Otto Widmark

Programhandläggare Palestina

Thomas Carlhed

Programhandläggare partistöd MENA

Team Östeuropa

Jonas Andersson

Programhandläggare partistöd Västra Balkan och Moldavien

Levend Bicaku

Programhandläggare Kosovo

+386 49 (0) 69 00 96

levend.bicaku@palmecenter.se

Plejada Gugashi

Programhandläggare Albanien

+355 4 272 668, +355 682 063 677

plejada.gugashi@palmecenter.se

Emira Mesanovic Mandic

Programhandläggare Bosnien och Hercegovina

Danilo Milic

Programhandläggare Serbien

+381 11 328 30 79

danilo.milic@palmecenter.se

Johan Schmidt (75 %)

Samordnare för stöd till det civila samhället Västra Balkan

08 – 677 57 86

johan.schmidt@palmecenter.se

Inga Näslund

Programhandläggare Östeuropa

08 – 677 57 76

inga.naslund@palmecenter.se

Aleksandra Vidanovic

Programhandläggare Nordmakedonien

Aida Zekić

Programhandläggare Västra Balkan

08 – 677 57 23

aida.zekic@palmecenter.se

Team Latinamerika

Martin Sandgren

Programhandläggare Latinamerika (50%)

, +46 73 418 87 24

martin.sandgren@palmecenter.se

Ekonomiavdelningen

Roger Stålnacke

Ekonomichef

Anita Fagerberg

Controllersamordnare och MO-ansvarig

Jenny Norling

Controller partistöd

Noemi Forsberg

Controller partistöd

Chad Kazunga

Controller anslag för Burma, Västra Balkan, Ryssland och information

08 – 677 57 85

chad.kazunga@palmecenter.se

Madeleine Goñi Stockenberg

Controller kommunikationsanslag och revision mm

Hashim Kathem

Controller CSO

Helen Perkiö

Ekonomiassistent

08 – 677 57 84

helen.perkio@palmecenter.se

Najat Tahboub

Administrativ handläggare

08 – 677 57 55

najat.tahboub@palmecenter.se

Kommunikationsavdelningen

Björn Lindh

Press- och kommunikationschef

076 – 118 57 23

bjorn.lindh@palmecenter.se

Ania Janerud

Kommunikatör

Kalle Holmqvist (50 %; tjänstledig)

Redaktör webb och sociala medier

-

Paula Rasmusson

Administrativ handläggare

Roshan Rydell

Insamlare, givarservice

070 – 275 74 45

roshan.rydell@palmecenter.se

Karina Cubilla

Medlemsorganisationsansvarig

Dan Wergelius

Opinionsbildningsansvarig

Patrik Desthon

Projektledare Globala Torget, Bokmässan

Till toppen av sidan

Nyhetsbrev

Prenumerera gratis på våra nyhetsbrev och inbjudningar till seminarier.
Jag önskar prenumerera på följande...