Skriv ut

Verksamhetsledning

Anna Sundström

Generalsekreterare

Mikael Leyi

Chef för internationella avdelningen

08 – 677 57 27

mikael.leyi@palmecenter.se

Magdalena Agrell

Ekonomichef

Björn Lindh

Press- och kommunikationschef

, 076 – 118 57 23

bjorn.lindh@palmecenter.se

Helena Byman

HR-chef

Generalsekreterarens stab

Daniel Karlsson (föräldraledig)

Strategi- och policyrådgivare

Sanna Eliasson

Organisationssekreterare

Helena Byman

HR-chef

Jenny Furusvärd

Strategi- och policyrådgivare (vikarie)

Internationella avdelningen

Mikael Leyi

Chef för internationella avdelningen

Michael Hauer

Biträdande chef för internationella avdelningen

-

Stina Oskarsson

Metodhandläggare

Thair Ismail

Metodhandläggare

08 – 677 57 72

thair.ismail@palmecenter.se

Lisa Sandberg

Administrativ handläggare

08 – 677 57 25

lisa.sandberg@palmecenter.se

Carin Cederberg (60%)

Administrativ handläggare

Team Afrika

Kajsa Lönegård

Programhandläggare Sydafrika, Swaziland och Somalia

Thoko Matshe

Lokalanställd Södra Afrika

+27 826 540 207

thoko.matshe@palmecenter.se

Calle Sundstedt

Programhandläggare Namibia och Zimbabwe

Team Asien

Dina El-Sofy

Programhandläggare Filippinerna

08 – 677 57 15

dina.el-sofy@palmecenter.se

Frida Perjus

Programhandläggare Burma

08 – 677 57 87

frida.perjus@palmecenter.se

Margaret Mar Mar Oo

Lokalanställd Burma

+95 (0) 9960648694

margaret.oo@palmecenter.se

Inga Näslund

Programhandläggare Östeuropa

08 – 677 57 76

inga.naslund@palmecenter.se

Faye Pecson

Lokalanställd Filippinerna

+ 63 9175982171

faye.pecson@palmecenter.se

Tamara Vocar

Programhandläggare Sociala trygghetssystem

08 – 677 57 56

tamara.vocar@palmecenter.se

Team MENA

Svjetlana Duric

Programhandläggare Palestina

070 – 544 97 64, +972 543903162

svjetlana.duric@palmecenter.se

Evin Incir

Programhandläggare partistöd i Mellanöstern och Nordafrika

08 – 677 57 55

evin.incir@palmecenter.se

Danielle Barsoum Malki

Programhandläggare Syrien och Västsahara

Zarifeh Malki

Lokalanställd Palestina

Helin Sahin

Programhandläggare Turkiet

08 – 677 57 62

helin.sahin@palmecenter.se

Otto Widmark

Programhandläggare Syrien och Västsahara

Team Balkan

Jonas Andersson

Programhandläggare partistöd Västra Balkan och Moldavien

Christina Bergman

Programhandläggare Västra Balkan

Levend Bicaku

Lokalanställd Kosovo

+386 49 (0) 69 00 96

levend.bicaku@palmecenter.se

Plejada Gugashi

Lokalanställd Albanien

+355 4 272 668, +355 682 063 677

plejada.gugashi@palmecenter.se

Emira Mesanovic Mandic

Lokalanställd Bosnien och Hercegovina

+381 61 638 66 33

emira.mesanovic@palmecenter.se

Danilo Milic

Lokalanställd Serbien

+381 11 328 30 79

danilo.milic@palmecenter.se

Johan Schmidt (75%)

Programhandläggare Västra Balkan

08 – 677 57 86

johan.schmidt@palmecenter.se

Ekonomiavdelningen

Magdalena Agrell

Ekonomichef

Anita Fagerberg

Controller civilsamhällesstöd Sida

Noemi Forsberg

Controller partistöd

Chad Kazunga

Controller anslag för Burma, Västra Balkan, Ryssland och information

08 – 677 57 85

chad.kazunga@palmecenter.se

Tove Löfholm

Controller civilsamhällesstöd Sida

08 – 677 57 89

tove.lofholm@palmecenter.se

Madeleine Goñi Stockenberg

Administrativ handläggare

Helen Perkiö

Ekonomiassistent

08 – 677 57 84

helen.perkio@palmecenter.se

Saeid Shahparastan

IT-ansvarig

Kommunikationsavdelningen

Björn Lindh

Press- och kommunikationschef

, 076 – 118 57 23

bjorn.lindh@palmecenter.se

Berith Andersson Alphonse

Kommunikatör Arrangemang och handläggning av informationsanslag

Åsa Henriksson

Medlemsorganisationsansvarig

Kalle Holmqvist (50%)

Redaktör webb och sociala medier

Hanna Palmqvist

Insamlare, givarservice

08-6775767, 0705815767

hanna.palmqvist@palmecenter.se

Paula Rasmusson

Administrativ handläggare

Roshan Rydell

Insamlare, givarservice

, 070 – 275 74 45

roshan.rydell@palmecenter.se

Dan Wergelius

Kommunikatör Opionionsbildning

Praktikanter

Stina Karlsson

Praktikant i Tuzla, Bosnien och Hercegovina

Theresa Wahlqvist

Praktikant i Tuzla, Bosnien och Hercegovina

Till toppen av sidan

Nyhetsbrev

Prenumerera gratis på våra nyhetsbrev och inbjudningar till seminarier.
Jag önskar prenumerera på följande...